Ozdoby komunijne w sklepach internetowych

Ostatnio szukaliśmy niszowych rynków i szukając nowych możliwości sprzedaży w internecie zaciekawił nas dość interesujący produkt, nieco rzadziej sprzedawany przez sklepy wirtualne, a mam tu na myśli dekoracje na komunię. Ten sektor rynkowy posiada pewne cechy charakterystyczne dla niszowej struktury, ale nie do końca, nie jest to typowa nisza.

Otóż dekoracje komunijne są, może nie rzadko ale nieco rzadziej, spotykane w sklepach internetowych, czy też serwisach aukcyjnych niż popularne produkty. Możliwe, że jedną z przyczyn jest tutaj dosyć zmienny popyt (zapotrzebowanie), ponieważ dekoracje komunijne to typowe dobro sezonowe, a więc pojawia się na niego głównie sezonowe zapotrzebowanie.

Ozdoby komunijne do tortów
http://www.sweetdecor.pl/category/17,dekoracje-komunijne

Dekoracje komunijne zakupywane są głównie wtedy gdy organizowane są w kościołach I Komunie Św., a dokładniej to miesiącach odrobinę wyprzedzającym ten okres ? czyli „późnowiosennych”. Dlatego przedsiębiorstwo nie powinno za mocno specjalizować się w sprzedaży takiego produktu i ograniczyć swój asortyment i strategię tylko do dekoracji komunijnych, gdyż tak jak napisałem, tak strategia była by raczej błędem.

Trzeba jednak podkreślić fakt, iż mimo tylko sezonowego popytu, który występuje na dekoracje komunijne, produkt ów pojawia się w ofertach wielu sklepów internetowych, co oznacza, że da się na tym nie źle zarobić. Aczkolwiek dekoracje komunijne stanowią dla tych firm tylko uzupełnienie szerszej oferty, ale mimo wszystko wiele sklepów inwestuje w ich promocję. Funkcjonuje już na rynku sieciowym znaczna grupa sklepów, które sprzedają wyjątkowo oryginalne i nieprzeciętne dekoracje komunijne, które można kupić tylko w internecie.

Tak więc, zgodnie z prawami ekonomii – wtedy gdy istnieje zapotrzebowanie pojawia się także podaż (produkcja), a co z kolei prowadzi do pojawienia się „zdrowej” konkurencji, co jest korzystne dla konsumentów. W tym przypadku nie jest ona aż tak rozwinięta, co jest normalne. Poza tym w internecie nie ma raczej towaru, którego sprzedaży odbywałaby się w warunkach braku konkurencji, chyba że sprzedawalibyśmy jakiś już skrajnie specyficzny i nietypowy towar/usługę, znacznie bardziej specyficzny niż dekoracje komunijne.

W wielu portalach internetowych można spotkać informacje, że polskiej części internetu jest coraz więcej sklepów, a wiec też wszelkie luki na rynku są szybko zapełniane, zgodnie z prawem rynku zmierzającego do stanu równowagi.