Elewacja, która przyciągnie wzrok

Elewacja budynku w dużej mierze odpowiada za to, jak zostanie on oceniony przez osoby odwiedzające nasz dom, biuro czy daną instytucję. Warto zainwestować w tym przypadku w rozwiązanie efektowne, ale też funkcjonalne, które będzie dobrze sprawować swoją rolę przez wiele lat. Współczesne budownictwo dysponuje wieloma nowoczesnymi materiałami budowlanymi, które doskonale nadają się do tworzenia oryginalnych i trwałych elewacji. Ich wykonanie najlepiej powierzyć firmie, która ma w tym zakresie duże doświadczenie, takiej jak ME Wielkopolska.

Jednym z materiałów elewacyjnych, które cieszą się dziś szczególną popularnością są płyty HPL. Jest to materiał solidny i występujący w szerokiej palecie kolorów oraz faktur, dzięki czemu każdy wybrać może te, które najlepiej odpowiadają jego oczekiwaniom, a także charakterowi budynku. Zdecydować się można na ich wersję w kolorze jednolitym, metalicznym lub drewnopodobnym. Płyty HPL znanych marek, takich jak Trespa, pozwalają uzyskać dowolne kształty o zakrzywionych liniach, dając architektowi praktycznie nieograniczone możliwości projektowe. Bez problemu można je też łączyć z innymi materiałami, co dodatkowo zwiększa osiągnięty efekt dekoracyjny. Charakteryzują się one ciekawym wyglądem, jednak to przede wszystkim ich cechy jakościowe przyciągają kolejnych inwestorów. Ich wyjątkowa wytrzymałość na uderzenia, a także działanie czynników atmosferycznych wynika bezpośrednio z procesu produkcji, czyli połączenia pod wysokim ciśnieniem włókien drewnopodobnych i żywic termoutwardzalnych. Tym samym elewacje wykonane z takich płyt nie zmieniają się pod wpływem promieniowania słonecznego, wilgoci czy kwaśnych deszczy, a ewentualne zanieczyszczenia wystarczy usunąć zwykłym detergentem.

Alucobond

Solidność płyt HPL sprawdza się w budynkach mieszkalnych, ale chętnie wybierane są też do budynków o charakterze biznesowym. Możemy się na nie zdecydować zarówno w przypadku budowy nowej konstrukcji, jak i modernizacji tej już istniejącej, gdzie trzeba zasłonić nieestetyczne nierówności i popękania ściany czy też pragnie się szybkiej i efektownej odmiany wyglądu budynku. Płyty te wykorzystywane są w systemach tzw. elewacji wentylowanych, które pozwalają znacząco poprawić izolację cieplną i akustyczną budynku, a także umożliwiają swobodną wentylację. Inwestując w takie rozwiązanie, liczyć można na to, że nawet po wielu latach płyty nie wyblakną i nie pojawią się na nich zarysowania, a nawet zniszczenia dokonane przez wandali łatwo z nich usunąć, dzięki pokryciu specjalną powłoką „antygrafitti”.

Trespa

Decydując się na usługi ME Wielkopolska, można mieć pewność, że zarówno materiał na elewacje, jak i sam proces montażu spełniać będą najwyższe standardy. Bez względu na to czy wybierzemy elewacje powstające z płyty kompozytowej Alucobond czy też laminatu HPL Trespa, mamy zagwarantowane, że fachowcy precyzyjnie zorganizują dostawę towaru i sprawny montaż, ale mogą też zająć się zaprojektowaniem elewacji. Ta kompleksowość obsługi to cecha, która przyciąga do firmy coraz szersze grono Klientów.