Elewacja, która przyciągnie wzrok

ME Wielkopolska

Elewacja budynku w dużej mierze odpowiada za to, jak zostanie on oceniony przez osoby odwiedzające nasz dom, biuro czy daną instytucję. Warto zainwestować w tym przypadku w rozwiązanie efektowne, ale też funkcjonalne, które będzie dobrze sprawować swoją rolę przez wiele lat. Współczesne budownictwo dysponuje wieloma nowoczesnymi materiałami budowlanymi, które doskonale nadają się do tworzenia oryginalnych i trwałych elewacji. Ich wykonanie najlepiej powierzyć firmie, która ma w tym zakresie duże doświadczenie, takiej jak ME Wielkopolska.

Jednym z materiałów elewacyjnych, które cieszą się dziś szczególną popularnością są płyty HPL. Jest to materiał solidny i występujący w szerokiej palecie kolorów oraz faktur, dzięki czemu każdy wybrać może te, które najlepiej odpowiadają jego oczekiwaniom, a także charakterowi budynku. Zdecydować się można na ich wersję w kolorze jednolitym, metalicznym lub drewnopodobnym. Płyty HPL znanych marek, takich jak Trespa, pozwalają uzyskać dowolne kształty o zakrzywionych liniach, dając architektowi praktycznie nieograniczone możliwości projektowe. Bez problemu można je też łączyć z innymi materiałami, co dodatkowo zwiększa osiągnięty efekt dekoracyjny. Charakteryzują się one ciekawym wyglądem, jednak to przede wszystkim ich cechy jakościowe przyciągają kolejnych inwestorów. Ich wyjątkowa wytrzymałość na uderzenia, a także działanie czynników atmosferycznych wynika bezpośrednio z procesu produkcji, czyli połączenia pod wysokim ciśnieniem włókien drewnopodobnych i żywic termoutwardzalnych. Tym samym elewacje wykonane z takich płyt nie zmieniają się pod wpływem promieniowania słonecznego, wilgoci czy kwaśnych deszczy, a ewentualne zanieczyszczenia wystarczy usunąć zwykłym detergentem.

Alucobond

Solidność płyt HPL sprawdza się w budynkach mieszkalnych, ale chętnie wybierane są też do budynków o charakterze biznesowym. Możemy się na nie zdecydować zarówno w przypadku budowy nowej konstrukcji, jak i modernizacji tej już istniejącej, gdzie trzeba zasłonić nieestetyczne nierówności i popękania ściany czy też pragnie się szybkiej i efektownej odmiany wyglądu budynku. Płyty te wykorzystywane są w systemach tzw. elewacji wentylowanych, które pozwalają znacząco poprawić izolację cieplną i akustyczną budynku, a także umożliwiają swobodną wentylację. Inwestując w takie rozwiązanie, liczyć można na to, że nawet po wielu latach płyty nie wyblakną i nie pojawią się na nich zarysowania, a nawet zniszczenia dokonane przez wandali łatwo z nich usunąć, dzięki pokryciu specjalną powłoką „antygrafitti”.

Trespa

Decydując się na usługi ME Wielkopolska, można mieć pewność, że zarówno materiał na elewacje, jak i sam proces montażu spełniać będą najwyższe standardy. Bez względu na to czy wybierzemy elewacje powstające z płyty kompozytowej Alucobond czy też laminatu HPL Trespa, mamy zagwarantowane, że fachowcy precyzyjnie zorganizują dostawę towaru i sprawny montaż, ale mogą też zająć się zaprojektowaniem elewacji. Ta kompleksowość obsługi to cecha, która przyciąga do firmy coraz szersze grono Klientów.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.