Kobieta50plus.pl – portal na piątkę z plusem

Jak skutecznie zaktywizować ludzi po pięćdziesiątce? Trzeba im zaproponować coś naprawdę wyjątkowego. Osoby dojrzałe, bogate w wartościowe doświadczenia, nie lubią być kuszone byle czym. Redaktorzy portalu Kobieta50plus.pl doskonale zdają sobie z tego sprawę. I dlatego prowadzą swoją stronę internetową na najwyższym poziomie.

Dobre, wartościowe teksty traktujące o tym, co najważniejsze dla każdego seniora – zdrowiu, finansach, rodzinie i wielu innych sferach współczesnego życia – to podstawa portalu Kobieta50plus.pl. Znajdziemy na nim setki cennych porad z najróżniejszych dziedzin – prawa, emerytur, rynków finansowych, zdrowego stylu życia, mody dla dojrzałych osób, a także sportu i rekreacji. Portal Kobieta50plus.pl może śmiało zastąpić każde drukowane vademecum – na pewno niczego w nim nie zabraknie. A co najważniejsze, teksty są pisane przez pasjonatów i specjalistów. I są zawsze na najwyższym poziomie.

Ale o wyjątkowości portalu świadczy coś jeszcze innego. Otóż Kobieta50plus.pl to nie tylko magazyn internetowy dla ludzi, którzy wiedzą, co w życiu najlepsze. To także miejsce aktywizowania seniorów w różnym wieku, bez względu na płeć, zawód i miejsce zamieszkania. W jaki sposób?

Kobieta50plus.pl jest inicjatywą realizowaną w ramach działalności Fundacji na Rzecz Kobiet JA KOBIETA. Najważniejszym celem, jaki stawia sobie ta fundacja, jest przeciwdziałanie wszelkim przejawom nietolerancji ze względu na płeć lub wiek. Dlatego też publikowane na portalu treści są skierowane zarówno do seniorek, jak i seniorów. Podobnie jak organizowane przez fundację JA KOBIETA inicjatywy społeczne.

A są one dość liczne i zawsze spotykają się z dużym odzewem. Kobieta50plus.pl wspiera rozmaite formy aktywizacji społecznej i zawodowej seniorów – od warsztatów poświęconych karierze po pokazy mody 50+. Wraz z portalem można wziąć udział projekcie „Odzyskać z niepamięci”, skupiającym się na historiach więźniów obozu koncentracyjnego w Ravensbrücku, a także zapisać się do Szkoły SuperBabci i SuperDziadka. Ponadto portal wspiera tak cenne inicjatywy, jak np. oferty turystyczne kierowane do seniorów, przygotowywane przez Biuro Podróży Paradorya.

Czy ktoś jeszcze zastanawia się, jak zostać super babcią?