Kolorowe szkło – mocny akcent w minimalistycznych wnętrzach

Ostatnio na blogach poświęconych projektowaniu wnętrz przeważają ściany białe lub w odcieniach szarości. Ten minimalizm należy jednak przełamać mocnym akcentem. Może on dotyczyć masywnego, oryginalnego mebla lub rzucającej się w oczy rośliny. Coraz częściej jednak projektanci namawiają do nadania charakteru wnętrzom poprzez naklejki na ścianę lub fototapety. Ciekawym pomysłem są również nadruki bezpośrednio na szkle lub jednokolorowe, wyraziste szkło, które świetnie sprawdza się w biurze, kuchni, a nawet salonie.

Kontrastowa ściana, która ozdobiona jest naklejką lub fototapetą sprawia, że wnętrze staje się ciekawsze i współgra z temperamentem jego mieszkańca. Bardzo często takie akcenty nawiązują do pasji osoby projektującej, na przykład utrzymane są w klimacie podróżniczym lub muzycznym. Często wykorzystywanymi grafikami są mapy i zdjęcia krajobrazowe. Interesującym motywem jest zaaranżowanie sufitu, na przykład przy pomocy gwiezdnej fototapety, która świetnie sprawdzi się w sypialni.

Od niedawna popularność zdobywa wykorzystanie szkła w aranżacji wnętrz. Nadruki tworzone bezpośrednio na szkle świetnie sprawdzają się w kuchni i biurze. Taka powierzchnia jest nie tylko estetyczna, ale także pozwala utrzymać pomieszczenie w czystości i chroni przed zabrudzeniem ścian. Dodatkowo apetyczny motyw na przykład świeżo palonej kawy, soczystych owoców czy kolorowych przypraw pobudza kubki smakowe i inspiruje do działania w kuchni.

Nie zawsze jednak zależy nam na tak wyraźnym akcencie. Czasami grafika może zburzyć koncepcję stonowanego, wysmakowanego wnętrza. W takich miejscach doskonale sprawdzi się lacobel, czyli szklane panele o jednolitej barwie. Dostępny jest cały wachlarz kolorów, w których występuje lacobel. Można go użyć zarówno jako urozmaicenie aranżacji meblościanki, kuchni czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia.

Twoje wnętrza czekają na wyraźny akcent. Zdecydujesz się na fototapety, naklejki czy może szklane aranżacje? Wybierzesz motyw graficzny, a może postawisz na jednolity kolor? Cokolwiek zdecydujesz pamiętaj, że wnętrza, którymi się otaczasz to zwierciadło Twojego charakteru. Projektuj je w taki sposób, by nie tylko nadążały za najnowszymi trendami, ale przede wszystkim, abyś dobrze się w nich czuł.