Kursy i szkolenia z detailingu aut. Czy to dobry kierunek rozwoju?

Niestety mam trochę ostatnio perturbacji życiowo-zawodowych. No, ale trzeba spiąć tyłek i pójść do przodu. Zastanawiam się na ile to przyszłościowa branża i czy warto sobie zrobić taki kurs z auto detailingu. Obecnie mamy spory kryzys na rynku, a wszystko wskazuje, że będzie się pogłębiał i będzie coraz gorzej. Wydaje mi się, że odporne na kryzys mogą być jedynie branżę dóbr i usług podstawowych. Mechanika samochodowa do takich na pewno należy, ale czy auto detailing również? Detailing to jednak usługa, która dotyczy zwykle drogich samochodów, bo o te zwykłe mało kto tak dba.

Trudno przewidzieć przyszłość. Na razie jeszcze ludzie mają pieniądze, ale to nie jest usługa niezbędna, tak jak naprawa. Detailing obejmuje takie rzeczy jak polerowanie, renowacja lakieru, jakieś powłoki ochronne, renowację plastików, tapicerki skór itp. Jest to jednak znacznie bardziej dochodowa branża niż mechanika samochodowa. Dlatego szukam jakichś szkoleń.

Jak trzeba podjechać to nie jest problem, byle nie na drugi koniec Polski.

Ktoś kojarzy? Wiem, że auto detailing to nie jest popularna branża, ale może komuś się chociaż coś obiło o uszy o jakichś kursach. Nie wszystkie firmy reklamują się w internecie. Znalazłem kilka takich szkoleń, ale wszystko daleko.

Szukam czegoś w stylu takich szkoleń. Taki kurs auto detailingu trwa kilka dni – około tygodnia i teraz tak albo dojeżdżać, przy cenach dzisiejszego paliwa i czasu masakra albo hotel, no a może jest coś bliżej i bez problemu można by było odbyć takie szkolenie gdzieś blisko. W necie jest pełno takich kursów z detailingu, ale no wszystko co znalazłem jest daleko. Są takie jednodniowe szkolenia, ale to się też mija z celem, bo się za wiele w ciągu jednego dnia nie nauczę. Auto detailing wymaga też manualnych i praktycznych umiejętności. Może są tu osoby z branży samochodowej? Może ktoś coś widział słyszał. Wbrew pozorom w branży wielu specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, warsztatów, firm nawet nie ma strony internetowej. Dlatego przyszło mi do głowy, żeby zapytać. Jak nic nie znajdę, no to trudno trzeba będzie spać w hotelu. Ta firma spod linku jest ze Śląska, a to dla mnie trochę za daleko żeby dojeżdżać. Trzeba by nocleg brać.

Potrzebne mi to szkolenie, bo chciałbym pójść do takiej pracy i jest u nas taka firma auto detailingowa, ale wymagają doświadczenia, bo nikt tam nie ma czasu meni uczyć. Powiedzieli, że jak zrobię jakiś pełny kurs praktyczny, to mogą mnie przyjąć. Nie mam środków za bardzo, żeby opłacić wyjazd gdzieś tam na koniec Polski, nocleg plus szkolenie, a te kursy z detailingu są drogie, po kilka tysięcy z tego co się orientowałem jeżeli mowa o pełnym kursie z detailingu.

Dlatego będę wdzięczny za informację jak ktoś ewentualnie słyszał o takich szkoleniach detailingowych w okolicy. Napiszcie w komentarzach co w ogóle myślicie o takim pomyśle? Ma to sens, czy nie bardzo?

Jedna odpowiedź do “Kursy i szkolenia z detailingu aut. Czy to dobry kierunek rozwoju?”

  1. Auto detailing nie jest jeszcze w Polsce tak popularny jak na zachodzie. Sporo się tych firm potworzyło, ale nie jest tak, że w każdym mieście coś znajdziesz. Co do szkolenia to moim zdaniem wszystkie kursy są dobre jak się rozwijasz w tym co lubisz.

Możliwość komentowania została wyłączona.