Niezapomniane wakacje dla każdego

Miłośnicy podróżowania dzielą się zazwyczaj na dwie główne grupy – zwolenników wczasowania i zwiedzania. Coraz częściej jednak wyróżnia się wśród nich jeszcze trzecią grupę, do której zalicza się osoby preferujące aktywny wypoczynek i poszukiwanie nowości.

Tacy rasowi turyści najchętniej szukają nowych szlaków, odwiedzają nieznane miejsca i próbują mniej popularnych form wypoczynku. Podczas gdy wielu „tradycjonalistów”, planując wakacje nad morzem, po prostu rezerwuje noclegi albo wycieczkę w biurze podróży, to poszukiwacze nowości i przygód raczej zdecydują się na o wiele bardziej ekscytujący czarter jachtu.

Jeszcze do niedawna mogło się wydawać, że wypoczynek na łodzi zarezerwowany jest właściwie tylko dla prawdziwych wilków morskich. Nic jednak bardziej mylnego. Chociaż osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje mogą wypożyczyć łódź i wypłynąć w rejs, to jednak brak licencji i umiejętności wcale nie przekreślają możliwości spędzenia urlopu na morzu. Zamiast decydować się na wynajęcie łodzi, w takim wypadku trzeba poszukać oferty wynajmu jachtu wraz z załogą.

Najciekawsze oferty wynajęcia jachtów można znaleźć przede wszystkim przez internet. W zależności od możliwości finansowych można też zdecydować się na różne warianty. Na jachcie można spędzić tak samo kilka czy kilkanaście dni i pływać po Morzu Śródziemnym. Ale równie dobrze można też zdecydować się na znacznie krótszy, kilkugodzinny rejs w większej grupie. Wówczas wycieczka będzie nawet kilka razy tańsza. Jacht wynająć można tak samo w Polsce, jak i za granicą. Szukając ciekawych propozycji rejsów za granicą, dobrze jest też poszukać firm z Polski. Nie tylko ułatwi to dokonanie rezerwacji, ale być może również i przełoży się na cenę. Podróżowanie z polską grupą jest zazwyczaj znacznie tańsze.

Przy przeglądaniu ofert warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na same ceny czy trasy rejsów, ale i standard oferowanych łodzi. Decydując się na mniejszy jacht, również można trochę zaoszczędzić. Planując jednak wyjazd w większej grupie, najlepiej jest jednak postawić na większy jacht ze wszystkimi wygodami.