Pożyczka Vivus mój test i opinia o pierwszej darmowej pożyczce

Vivus to chyba jedna z najbardziej reklamujących się firm w Polsce. Na ile dokładnie tego nie wiem, ale zapewne zalicza się do czołówki pod tym względem. W telewizji, radiu, Internecie, dosłownie wszędzie Vivus reklamuje swoją darmową pożyczkę. Oczywiście każdy zdrowo myślący człowiek wie, że nie ma nic za darmo, a już na pewno tego typu firmy nie są charytatywnymi fundacjami. Poniekąd z ciekawości postanowiłem to jednak sprawdzić.

Nie znam nikogo, kto brałby pożyczkę w Vivus, a przynajmniej nikogo, kto by się nią pochwalił. Przyznam, że miałem sporo obaw, ale postanowiłem poszperać w internecie i poszukać jakichś opinie o Vivus i informacji, co ludzie piszą o tej pierwszej darmowej pożyczce. Ogólnie tego typu firmy nie cieszą się dobrą opinią, ale sporo osób potwierdzało, że pierwsza pożyczka w Vivus jest za darmo. Zatem postanowiłem spróbować.

Wszedłem na stronę Vivusa wybrałem, jak najmniejszą kwotę, czyli 100 zł i jak najdłuższy dostępny okres spłaty dla pierwszej darmowej pożyczki, czyli 30 dni.
Zarejestrowałem się, potem dokończyłem wypełnianie wniosku. Następne musiałem zrobić przelew aktywacyjny ze swojego konta – chyba ma on potwierdzić zgodność danych konto na które trafią pieniądze. Trzeba było przelać 1 gr. No i to tyle. Pieniądze wpłynęły następnego dnia, także nie trwało to 15 min, ale to też chyba zależy od banków. Wybrałem opcję aktywacji klasycznym przelewem, a więc też ten mój 1 grosz musiał do nich dojść. Jest jeszcze opcja szybkiego przelewu online na 1 zł, co zapewne przyspiesza przyznanie pożyczki. Poza tym wypełniałem wniosek wieczorem. Następnego dnia rano jeszcze dzwonili do mnie żeby potwierdzić dane.

Ogólnie było to wszystko bardzo proste. Zwrotu pieniędzy dokonałem po 2 tygodniach na wskazane po zalogowaniu konto. Rzeczywiście oddałem dokładnie tyle ile pożyczyłem. Także mogę powiedzieć, że według mnie nie jest to takie straszne przynajmniej w kwestii tej pierwszej darmowej pożyczki w Vivus.

pieniądze z pożyczki
wniosek o pożyczkę Vivus

Nie zawsze jest jednak tak kolorowo. Jeśli się spóźnimy ze spłatą, to przedłużenia jak widać na screenie już są bardzo drogie. Przypuszczam, że druga pożyczka już swoje kosztuje. Przed skorzystaniem warto poczytać trochę informacji o pożyczkach i opinii o Vivus:

[1] http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/vivus-opinie-pozyczki.html – opinie o Vivus dotyczące pierwszej darmowej pożyczki
[2] https://antyranking.blogspot.com/2016/04/vivus-opinie-pierwsza-pozyczka-gratis.html – Recenzja pierwszej darmowej pożyczki w Vivus

Powyższe strony to te, z których ja korzystałem robiąc rozpoznanie przed napisaniem tego artykułu.