Pu-erh czerwona herbata na odchudzanie, trawienie, cholesterol!

Dzisiaj mnóstwo ludzi poszukuje przeróżnych specyfików mających na celu wspomaganie w diecie, odchudzaniu itp. Często niepotrzebnie uciekamy się do stosowania sztucznych wspomagaczy itp. jak można używać naturalnych takich jak herbaty. O ile na temat zielonej herbaty ludzie wiedzą dość sporo, że na przykład ma sporo przeciwutleniaczy (antyoksydantów), które nieco hamują procesy starzenia. Zielona herbata również jest często stosowana jako wspomaganie przy okazji przeróżnych diet na odchudzanie.

Jednak bardzo dobry wpływ na układ pokarmowy, żołądek, trawienie itp. ma nie zielona, a czerwona herbata. Otóż to właśnie czerwona herbata jest zalecana przy wszelkich problemach z żołądkiem, wątrobą, czy chociażby z wysokim cholesterolem (tym złym). Tak czerwona herbata jest jedną z naturalnych metod walki z wysokim cholesterolem. Wspomaga działanie wątroby i przy systematycznym spożywaniu może pozytywnie wpływać poziom cholesterolu.

Czerwona herbata wspomaga również przemianę materii i procesy trawienia. Ogólnie wiele herbat wspomaga ten proces, ale czerwona szczególnie. Ogólnie ma to właśnie duże znaczenie przy odchudzaniu. Zasadniczo jest zdrowa, ale oczywiście jak ze wszystkim należy zachować umiar w jej spożywaniu. Picie kilku herbat dziennie może być szkodliwe. Spożywana w rozsądnych ilościach 1-2 na dzień pozytywnie wpływa na cholesterol, trawienie i odchudzanie. Czerwona herbata pu-erh – odchudzanie i trawienie (źródło:  portal internetowy)

Przy czym ważne jest by była to prawdziwa czerwona herbata, czyli pu-erh. Na rynku jest sporo herbata, które mają po po prostu czerwony kolor – jak na przykład rooibos. Często są przez to brane za czerwoną herbatę. To mylny pogląd – błąd wynikający z niewiedzy. Niestety nie mają one wspomnianych powyżej właściwości. Z kolei pu-erh wcale nie jest czerwonego koloru. Jak ktoś oczekuje czerwonego koloru to jest w błędzie. Susz ma klasyczną brązową barwę, czasem nawet lekko zieloną. Herbata biała też nie jest biała, a zielona wcale nie jest zielona. To tak w ramach dygresji.

Gdzie kupić prawdziwą herbatę pu-erh?

Można ją kupić w torebkach w marketach, ale ogólnie w popularnych torebkowych herbatach znajduje się produkt niskiej jakość. Nie są to bynajmniej wysokogatunkowe liście, a raczej łodygi i odpady pozostałe po herbatach liściastych (fusiastych).

Dobre herbaty pu-erh można spotkać w herbaciarniach oraz sklepach internetowych.

Źródła:
1. Opis czerwonej herbaty pu-erh ze sklepu internetowego e-aromat.pl

Jedna odpowiedź do “Pu-erh czerwona herbata na odchudzanie, trawienie, cholesterol!”

  1. Tylko czerwona herbata jest niezbyt dobra w smaku, ale w sklepach są specjalne mieszanki z ziołami, suszonymi owocami itp. Przełamują ten smak.

Możliwość komentowania została wyłączona.