Tworzenie stron www

Obowiązek posiadania strony internetowej przez firmy w dzisiejszych czasach jest już faktem. Badania wykazały że ponad 80% osób poszukujących konkretnego towaru lub usługi zaczyna swoje poszukiwania od wyszukiwarki Google.

Od niedawna algorytm wyszukiwarki został zmodyfikowany poprzez wprowadzenie geo-targetowania. Dzięki temu wyniki wyszukiwania w pierwszej kolejności zawierają firmy z możliwie bliskiej lokalizacji. Podatność strony www na pozycjonowanie jest istotnym elementem lecz również ważne jest to aby strona była atrakcyjna wizualnie. Warto dobrze zastanowić się nad wybraniem studia graficznego, któremu chcemy powierzyć projekt. Cena nie jest jedynym wyznacznikiem, należy przede wszystkim zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami oraz jeśli to możliwe sprawdzić jacy klienci korzystają lub korzystali z usług graficznych studia. Jeśli są to marki ogólnie znane na rynku mamy gwarancję, że firma jest sprawdzona a jakość usług będzie na najwyższym poziomie.

Jak więc znaleźć odpowiednią firmę do zaprojektowania strony internetowej? Jeśli jesteśmy mieszkańcami Wrocławia i chcemy aby wykonawcą usługi graficznej była firma z tego samego miasta powinniśmy wyszukać hasła tworzenie stron www. W wynikach wyszukiwania wybieramy interesujące nas firmy i odwiedzamy witryny w poszukiwaniu optymalnego wykonawcy (stosunek jakość/cena). Podobnie postępujemy jeśli szukamy studia grafiki do wykonania corporate id. Jeśli dopiero co otworzyliśmy nasz pierwszy biznes i potrzebujemy projektu logo, wizytówki, papier firmowy, koperty, teczki – najlepiej wpisać identyfikacja wizualna Wrocław. Oczywiście powyższy przykład ma zastosowanie wyłącznie jeśli chcemy ograniczyć się do firm wrocławskich.

Na koniec warto jeszcze zastanowić się na tym jak mocno nasza strona internetowa ma być rozbudowana. Typowa strona www firmowa zawiera zakładki umożliwiające na przedstawienie oferty, galerię zdjęć, moduł aktualności oraz formularz kontaktowy. Do samodzielnej obsługi strony wymagany jest CMS czyli system zarządzania treścią strony. Warto rozważyć inwestycje w CMS jeśli planujemy wprowadzać częste zmiany na naszej witrynie.