Świece w domu: Ubrudzone woskiem meble, niebezpieczeństwo pożaru

Jeśli miewasz w zwyczaju palenie świec w domu, pamiętaj – nie stosując odpowiednich podstawek przy pęknięciu szkła podstawki w najlepszym wypadku czeka nas zalany woskiem dywan i meble, a z tapicerki bardzo trudno usunąć wosk. Często nie da się nawet tego zrobić bez są specjalnej maszyny do czyszczenia.

Wypalanie świec do końca na szklanych podstawkach niesie za sobą ryzyko pożaru. Rozgrzana podstawka pod świecę wykonana z niewłaściwego, nieżaroodpornego materiału pod wpływem temperatury może wręcz eksplodować rozrzucając kawałki świecy i ciekłego wosku po pomieszczeniu. Szczególnie jeśli świeca zawiera wtopione w wosk jakieś ozdobne elementy. Takie dekoracyjne elementy pokryte woskiem łatwo mogą zająć się ogniem.

czerwona świeca na choince w metalowej podstawce z dziurami

Występuje wiele rodzajów podstawek pod świece, o rozmaitych kształtach i wielkościach, podstawki wykonywane są także z różnych materiałów. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne ze względu na materiał z którego zostały wykonane oraz swoją słabą jakość wykonania. Dlatego nie należy wypalać świec do samego końca w szczególności gdy świeca posiada różnego rodzaju dodatki gdyż może to doprowadzić nie tylko do zniszczenia podstawki, ale nawet do pożaru. Należy korzystać z podstawek z niepalnego materiału. Pamiętajmy by na podstawce na której stoi świeca nie znalazły się żadne dodatkowe przedmioty.

Najlepsze pod świece są podstawki z ceramiki, które nie tylko ładnie wyglądają, ale również wykonano je z bardzo trwałej glinki o dużej zawartości kaolinu. Istotną cechą podstawek z eko-ceramiki jest oryginalny wygląd oraz wysoka jakość wykonania.

Bezpieczeństwo podczas palenia świecy na podstawkach jest bardzo ważne. Zawsze sprawdzajmy czy świeca dopasuje się do podstawki czy świeca ma stabilną podstawę i nie jest krzywo postawiona na podstawce. Nie wolno zostawiać palącej się świecy bez nadzoru. Nim zapalimy świecę upewnijmy się czy świeca nie stoi w pobliżu łatwopalnych materiałów (firany, zasłony).

Podstawki z ekoceramiki świetnie dopasują się do wnętrz zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Dzięki nim zwiększy się bezpieczeństwo podczas palenia świec. Jeśli ze świecy kapnie wosk na podstawkę, możemy być spokojni gdyż wosk z ceramiki jest szybko i łatwo usuwalny. Podstawki wraz ze świecami tworzą doskonałe połączenie dekorując restauracyjny stół, lub nadając klimat w domu, czy miejscu pracy. Używając podstawek pod świece nie musimy obawiać się o ubrudzenie obrusu lub stołu. Podstawki same w sobie są atrakcyjne, a w połączeniu ze świecą stanowić będą doskonałe uzupełnienie naszych wnętrz.

przekreślona płaska drewniana podstawka pod białą świeczką

https://czystko.pl/leasing-maszyn-czyszczacych-do-samochodow/ Leasing maszyn czyszczących.
Portal Katowicki https://www.ibiznes.katowice.pl Katowice 2019